SlavCon je festival fantasy, scifi, histórie, popkultúry a hier, ktorý sa uskutoční 4. – 6. mája v priestoroch DK Dúbravka. V niekoľkých súbežných líniách ponúka návštevníkom prednášky na ich obľúbené témy, ale aj interaktívnejšie formy programu, ako sú workshopy, súťaže, diskusie, celofestivalová hra Víkend na Rokforte či herňa spoločenských hier.

Dvanásty ročník sa nesie v znamení témy “Na vlnách a pod vlnami”, vypočuť si preto môžete rozprávanie Františky Vrbenskej o pirátoch európskych vôd alebo sa dozvedieť niečo o úlohe vody v mytológii, komiksoch, ale aj vo svete J.R.R. Tolkiena. Na festivale sa stretnete aj so známymi spisovateľmi, ako napríklad Petrou Neomillnerovou, Jiřím Walkerom Procházkom, Ondrejom Hercom či Leonardom Medekom, ale aj s vychádzajúcimi hviezdami Martinom Hatalom a Valentínou Sedilekovou. Po desiatich rokoch sa opäť vraciame k hororovej línii, v ktorej je hlavným lákadlom Peter Konečný so svojou Nocou najsilnejších hororových filmov.

V rámci silnej fantasy línie nám tento rok v piatok na festival príde Jakub Krajčovič porozprávať o svojom pôsobení vo WETA workshop a práci na filme Hobit.

Súčasťou podujatia je aj pestrý sprievodný program pred DK Dúbravkou, ako je historický tábor a lukostrelecká strelnica, netradičný postapokaliptický tábor, tréning Metlobalu s tímom Pressburg Phantoms či workshop historického tanca alebo pozeranie hviezd. Vo večernom programe sa môžete tešiť na koncert kapely Corr a ohňovú show skupiny Dreamdancers. Viac nájdete na www.slavcon.sk/program.

Pozrite si fotogalériu z minulých ročníkov:

Vstupenku na festival si môžete kúpiť priamo na mieste za 15 € na celé tri dni, alebo v predpredaji za 12,50 € online prostredníctvom Tootoot či v predajni Madmaxonshop na Heydukovej 5 v Bratislave až do 1. 5. 2018.

Festival SlavCon 2018 organizuje OZ Spoločenstvo Tolkiena a OZ Sci-Fi Guide v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava – Dúbravka. Na jeho príprave sa podieľajú dobrovoľníci bez nároku na odmenu. Za finančnú pomoc ďakujeme Nadačnému fondu Telekom pri Nadácii Pontis.
SHARE