Slovenská hudobná scéna sa za posledné roky kvalitou priblížila tej svetovej. Aj keď na výrazný zahraničný úspech slovenského interpreta stále čakáme, máme viac skupín, ktorým sa to môže v budúcnosti podariť. Jednou z nich je aj kapela FALLGRAPP, ktorú založil Juraj “Jureš” Líška z Dubnice nad Váhom. Debut “Rieka” vyvolal rozruch a pozitívnu odozvu na domácej aj zahraničnej hudobnej scéne. Získal hneď štyri ceny v ankete Radio_Head Awards, ktorú vyhlasuje rádio_FM.

K singlu roka “Vlasy”, na ktorom sa spoluautorsky podielala aj speváčka kapely Nora Ibsenová, kapela natočila aj videoklip, ktorý má úspech doma aj v zahraničí, čomu nasvedčuje aj vysoké číslo v počte zhliadnutí.

Vypočujte si singel VLASY:

Druhý album “V hmle” vyšiel v roku 2017 a to, že splnil vysoké očakávania poslucháčov, potvrdzuje nielen opätovný zisk ocenenia Album roka v poslucháčskej ankete rádia_FM Radio_Head Awards, ale aj ocenenie Nadácie Tatrabanky v kategórii hudba.

Vypočujte si song DYM z nového albumu:

Koncerty 8-člennej kapely sú technicky náročné, takže vlastný zvukár a technický staff, ktorý ich na každom koncerte doprevádza je nutnosť. Minuloročný krst albumu a vysoký divácky záujem o tour s desiatimi zástavkami na Slovensku a v Čechách potvrdilo, že skladby z oboch albumov, ktoré sú prearanžované a upravené pre kapelu, majú skvelú divácku odozvu. Aj napriek stále stúpajúcej popularite, kapela nekoncertuje často. Nezanedbávajú prácu vo vlastnom štúdiu a stále pripravujú nové skladby, z ktorých plánujú zostaviť tretí album. Kedy vyjde je ešte otázne. Je však isté, že si kapela na ňom dáva veľmi záležať, aby naplnila očakávania tak ako pri predchádzajúcich albumoch “Rieka” a “V hmle”, z ktorých skladby môžete počuť na ich aktuálnom tour, na ktorom ešte navštívia tieto mestá:

18.4. Bratislava – Atelier Babylon
20.4. Žilina – Smer music bar
21.4. Praha – Rock Cafe
28.4. Trnava – Malý Berlín

Vstupenky na koncerty si môžte zakúpiť na www.tootoot.fm/fallgrapp.

SHARE