Boyband váš život nezmení, ale aspoň trošku spestrí

Nie som fanúšička chlapčenských kapiel a na pár výnimiek – ani muzikálov. Ale zdalo sa mi, že moje ranno-pubertálne dcéry by mohli byť s návštevou muzikálu a s týmto výberom celkom spokojné.

Popis v programe sľuboval javiskovú šou plnú efektov, špičkových choreografií, známych hitov a pohľad do zákulisia šoubiznisu. Všetci diváci si vraj zaspievajú a ženská časť sa zaľúbi, no tak tomuto už neodolaj! Spievanie môžem, tancovanie rovnako, tak poďme na to.

Zvedavo sme sa všetky tri usadili a spustil sa prvý hit. Pozerám na svoje baby, ako zareagujú na hitovky, ktroré až tak nepoznajú, veď majú už pár rokov za sebou. Ale, ako pozerám, fukčnosť týchto produktov je časovo neobmedzená. Baby sa pohupujú a tvária sa nadšene. Dialógy medzi pesničkami sa mi zdali trošku nudné, ale potom zas za krátku chvíľku nastúpila tanečná skupina, a na tú sa dá pozerať. Zo zákulisia života chlapčenskej kapely sme sa postupne dozvedali, s akými gážami sa začína, že na začiatku nepohrdnú ani vystúpením na strednej škole a že majú prísny režim. Takže nemôžu chodiť, kde chcú, frajerky sú zakázané a život je pekne pod kontrolou. Makajú od rána do rána.

V podstate nič nové, čo by sme si už neprečítali niekedy v bulvári. Hity a choreografie sa pravidelne striedajú, sme síce na Novej scéne, ale šou je taká skôr skromnejšia, alebo teda aspoň mne to z balkóna tak pripadá.  Choreografie boli fajn, ale mňa ničím až tak veľmi neprekvapili. Čakala som trošku viac, musím sa priznať. Podanie je skôr jednoduchšie. Takže z tých sľubovaných efektov sme si užili hlavne veľa dymu, čo bolo nakoniec aj vtipné, nejakú tú svetelnú šou, veľmi minimalistickú scénu, ale vlastne predsa, bolo aj 4D, takže prekvapená som nakoniec bola. Dialógy sa postupne časom trošku rozbehli a nakoniec sa ukázalo, že hra je celkom vtipná.

Atmosféra v divadle bola super, bavili sa všetci, aj manželia a frajeri nadšeného dámskeho publika. Tanečníci aj herci boli výborní. Boyband tancoval aj spieval, každý podľa svojich možností a scénáru. Škoda, že dej a dialógy išli iba jemne po povrchu témy, v podstate sa tam veľmi nič neriešilo, ale asi by na to ani nebol čas. Žiadne veľké zvraty ani drámy neočakávajte. Náročnému divákovi toto dielko neodporúčam, ale milovníčky boybandov sa celkom dobre zabavia. Pozor,  v predstavení sa vyskytuje aj vyššie umenie, aj keď škoda, že iba chvíľku. Na romantický moderný balet zamilovanej dvojice sa pozeralo naozaj dobre. Pre mňa vrchol predstavenia. Asi zájdem do SND.

Mojim dcéram sa páčilo veľmi.  Ja som naposledy videla muzikál na Broadway a ešte k tomu jazzový, takže mám inak nastavenú latku. Pre mňa bolo teda toto slovenské predstavenie celkovo teda jednoduchšie, ale nakoniec príjemné pobavenie. Pohár vínka cez prestávku zážitok ešte vylepšil. Ale popis mal pravdu, na chlapcov a choreografie sa pozeralo príjemne.

Autorka blogu: Luba Prohácková
GoTime.sk / Od fanúšikov pre fanúšikov

SHARE