Všetci vieme, že na Slovensku nie je núdza o krásne, staré či nové, vozidlá rôznych kategórií či značiek. Spolu so silnou základňou prívržencov, nielen štvorkolesových tátošov, sa odstupom času i u nás začína zvyšovať počet eventov, ktoré sa, okrem iného, snažia spájať ľudí s touto záľubou. Najpopulárnejším eventom je bezpochyby Illegal Night, ktorý sa konal na Slovensku už päťkrát a s ním aj rôzne menšie evety ako Illegal trip.

Desiaty ročník SunDance festivalu sa pomaly ale isto blížil a na facebooku StreetBtch sa zjavila udalosť Streetbtch Chill & partyboat v mieste konania SunDance festivalu, teda na Zemplínskej Šírave. Cieľom udalosti bolo, aby si návštevníci festivalu, medzi ktorými boli aj nadšenci nielen tuningových áut, užili popoludnie a skrátili čakanie na večerný program v sprievode týchto áut a ich majiteľov.

Približne o 12:30 prichádzali a postupne parkovali registrované autá na parkovisku pri móle v rekreačnom stredisku Lúč. Tie si rekreujúci ľudia samozrejme nenechali ujsť. Každé registrované vozidlo získalo dve vstupenky na party plavbu okolo Zemplínskej Šíravy s DJom.

Tesne pred 13:30 sa pri móle začali zhromažďovať ľudia, ktorý dostávali ID pásky a postupne nastupovali na výletnú loď Zemplín s kapacitou 60 osôb. Presne o pol druhej sme vyrazili z prístavu Zemplínska Šírava – Hôrka a plavili sa pozdĺž rekreačného strediska Medvedia hora, Kaluža, Kamenec a Paľkov, kde sa loď otáčala a vrátila späť do prístavu.

Počas celej plavby nám hral pohodovú house music mladý a veľmi talentovaný DJ Marko Mazág, s ktorým plánujeme urobiť rozhovor. Marka si ľudia spájajú so značkou Illegal Night od prvého eventu, či už podľa hrania priamo počas zrazov alebo vďaka CD-čkam Street Sound, ktoré si mohol dostať počas Illegal Night alebo k nákupu cez e-shop StreetBtch.

Po plavbe bol voľný program a komu nestačilo, ten pokračoval na SunDance festival, ktorý medzitým otvoril znova svoje brány. O festivale si povieme viac v nasledujúcom blogu. Na záver by sme sa chceli touto cestou poďakovať za pozvanie a príjemne strávené popoludnie v sprievode úžasných ľudí. Pokiaľ ešte nesleduješ stránky StreetBtch a Illegal Night, teraz je ten správny čas. Sleduj novinky a na ďalšej akcii môžeš byť s nami!

 

Autorka blogu: misickag

SHARE