Prvý Letný Big Air v meste si nenechajú ujsť ani stálice a pravidelní účastníci zimnej akcie. Do Kremnice sa chystajú snowboardisti a freeskieri zo Slovenska, Česka, Rakúska, Poľska či ďalekého Fínska.

Práce na kremnickom kúpalisku Katarína sa už rozbiehajú. Už budúci víkend 4. – 6. 8. sa začne trojdňový hudobno-športový event a vôbec prvý ročník letnej verzie Big Air v meste. Doteraz poznali návštevníci iba zimnú verziu tejto jedinečnej SNOWBOARD a FREESKI SHOW, ktorá sa koná od roku 2006.

Podujatie sa prenesie z historického námestia Kremnice na kúpalisko, kde budú snowboardisti a freeskieri skákať z dvanásť metrov vysokého nájazdu do bazéna. Registrácia je pre jazdcov otvorená a aj tentokrát budú ich výkony odmenené peňažnou čiastkou.

Prípravy na kúpalisku Katarína v Kremnici

„Dokopy rozdelíme za najlepšie triky a skoky štyritisíc eur. Rozhodcovia vyberú najlepších z oboch kategórií, teda snowboardistov a lyžiarov, a samozrejme časť prizemoney si rozdelia aj ženy. Dúfame, že ich príde čo najviac,“ uviedol hlavný organizátor Ondrej Horváth.

Hoci sa bazén na kremnickom kúpalisku postupne napúšťa, slúžiť bude výlučne pre vybrané športové aktivity a súťaže. Návštevníci sa však môžu tešiť na vodné športy, ktoré si budú môcť na mieste vyskúšať. „Do sprievodného programu sme zaradili napríklad skimboarding, paddleboarding a slackline,“ doplnil Horváth.

Návštevníci si budú môcť vychutnať aj takéto výkony

Pre najmenších bude k dispozícii aj detská zóna, kde sa budú môcť deti zahrať s hračkami od Mattela a tie väčšie vyskúšať Playstation. Prebiehať bude aj workshop, na ktorom sa záujemcovia naučia, ako funguje potlač tričiek a navrhnúť si budú môcť aj vlastné motívy.

Všetci, ktorí chcú prísť do Kremnice počas prvého augustového víkendu podporiť jazdcov, ale zároveň si užiť aj bohatý trojdňový festivalový program, by si určite nemali nechať ujsť piatkový Pome Kvíz. Ten sa bude konať pred hlavným pódiom v rekreačnom bazéne, ktorý počas víkendu poslúži ako tanečný parket. Do súťaže sa môže na mieste prihlásiť maximálne štyridsať štyri až päťčlenných tímov.

„Letná edícia Pome Kvízu bude samozrejme plná otázok o akčných športoch, ale zrekapitulujeme si aj zimnú sezónu, či zalovíme v histórii mesta Kremnica,“ prezradil organizátor. Pome Kvíz bude moderovať Filip Zbojek, zakladateľ freestylového komunitného portálu Pome.sk.

Do Kremnice pozýva aj raper Vec:

Vec Vás pozýva na Letný Big Air v meste

Čo poviete na súťaž o lístky?Na pódiu sa nám ukáže aj náš obľúbený Brančí Kováč aka VecSpolu s ním príde celá partička okolo projektu Domáce potreby – DJ Skrupo a.k.a. Daddy Skrupee, Tono S. (Gramo Rokkaz) a Joe TrendyTen kto povie za najdlhší čas na jeden nádych Big Aiiiiiiiiiiiiiiiir v meste, získava dve pernamentky na festival Letný Big Air v meste 2017. Vecko to dal na 15 sekúnd.Videá postujte do komentára a v pondelok o 20.00 vyberieme víťaza.

Posted by Big Air v meste on 27. júl 2017

Keďže areál kremnického kúpaliska Katarína má už svoje roky a je v ňom aj veľa schodov, budú na mieste platiť bezpečnostné opatrenia.

Trojdňové vstupenky na podujatie sa dajú v predpredaji zakúpiť v sieti predpredaj.sk. V prípade nenaplnenia kapacity budú trojdňové permanentky, ale i denné vstupy k dispozícii aj priamo na mieste. Pre obyvateľov Kremnice a priľahlých obcí organizátori pripravili regionálne zľavy. Deti do 14 rokov v sprievode dospelej osoby budú mať vstup na kúpalisko zdarma.

V Kremnice nebude chýbať ani redakcia GoTime.sk.
Tak čo, vidíme sa tam?

Line-up festivalu

***

Informácie redakcii gotime.sk poskytla PR manažérka festivalu Silvia Majerová
Autorka fotografií: Martina Bagarová
Viac info: http://bavm.sk

SHARE