Štvorčlenná kapela Papyllon, ktorá funguje od roku 2012, vydáva svoj debutový album s rovnomenným názvom Papyllon. Všetko to začalo nahrávaním úvodnej piesne s filmovým nádychom, Never felt so pure, ktorá sa od pôvodnej verzie menila niekoľkokrát, kým nadobudla finálnu podobu, čo sa prirodzene opakovalo aj pri ďalších skladbách ako atmosferickej Quite forgotten a industriálnej Caved in space, ktoré na svoju konečnú formu čakali najdlhšie. K nahrávaniu prvého albumu sa viaže aj jedna vtipná historka, keďže kapelu hneď po dokončení vyhodili zo skúšobne. “Hneď, ako sme nahrali album, museli sme sa vysťahovať z našej starej skúšobne, takže sme boli na chvíľu “bezdomovcami”. Berieme to ako symboliku. Starú skúšobňu sme zanechali s kreatívnou energiou nášho debutu a teraz ideme ďalej,” hovorí spevák Bohuš.

Na albume poslucháči nájdu pestrú paletu skladieb, z ktorých sú niektoré vyslovene gitarové, iné viac popové alebo elektronické. „Sme radi že sa nám tento posun podaril, máme pocit že konečne fungujeme a tvoríme ako kapela, ktorá sa nebojí umelecky vyjadriť aj rôznymi hudobnými smermi,“ zhodnotil gitarista kapely Rišo.

© Ondrej Ryon Rychnavský

V lete 2016 začali dávať dokopy nápady a rozhodli sa k nahrávaniu pristúpiť netradične. Štúdio vymenili za skúšobňu a všetko od nahrávania až po mix si robili sami. Po 9 mesiacoch sa im narodilo ich prvé hudobné dieťa. „Album som mixoval ja a jednoznačne odporúčam kapelám ísť rovnakou cestou. Stačí, že výsledok bude obyčajné demo. Málo kapiel si uvedomuje, že zrod kvalitných songov stojí na kvalitnom aranžmá, mixáži a programmingu, na ktorom treba sedieť za počítačom v štúdiu,“ hovorí Richard.

Album Papyllon predstavia verejnosti 16.8.2017 pod hlavičkou vydavateľstva go2stage s podporou FPÚ – Fondu na podporu umenia.

Autorom loga na debutovom albume je gitarista Richard Rác a symbolizuje motýľa.

Chalani majú za sebou úspešné EP s názvom Sink or Swim (2015), ktorým okamžite zaujali aj zahraničných promotérov a zahrali si na viacerých festivaloch ako Grape, Rock for People alebo Off Camera v Poľsku.

“Naším cieľom je hrať na koncertoch a festivaloch, kde nevidno koniec davu, dať ľudom kus seba, a pritom všetkom si ponechať čistú hlavu.”

Vypočujte si song z nového albumu Seventeen, baby:

Hotový album chcú chlapci krstiť nezvyčajne – až na konci pripravovaného jesenného turné, na ktorom chcú osloviť čo najviac ľudí doma aj v zahraničí. Počas neho chcú fanúšikom predstaviť nový hudobný program, ktorý bude korešpondovať so súčasným zvukom albumu. “Úlohou našich anglických textov je posunúť nás z lokálnej scény ďalej, čo sa nám už aj pri EP čiastočne podarilo koncertmi v zahraničí a budeme v tom pokračovať,” hovorí bubeník Lukáš.

Tu si môžete vypočuť celý album Papyllon:

Kapela vo štvrtok 17. 8. odohrala koncert v Bratislave, z ktorého si môžete pozrieť krátky live stream na našej FB stránke. V najbližších dňoch prinesieme aj exkluzívny rozhovor s chalanmi.

Autor: Alexandra Punová (PR manager House of Ukulele / Tootoot Live Promotion

SHARE