Ako sa hralo na Uprisingu?
Hralo sa super, skvelá atmosféra, veľa dobrých ľudí na jednom fleku. Rok od roku, čo tu hrám, je to tu lepšie. Čo sa týka koncertu, ja som spokojný určite, bola to úplna bomba.

Aké si mal leto, čo sa týka festivalov a koncertov?
Leto bolo fajn, tento rok bolo trošku menej festivalov, ale iba troška, tým myslím o jeden alebo o dva. Hrali sme hlavne na žánrových festivaloch, na multižánrových sme veľmi ani nehrali tento rok.

© Tina Naté

Nový album sa chystáš vydať na jeseň tohto roku. Podarí sa to konečne?
Mala by to byť jeseň, ale stať sa môže hocičo, čo som sa už poučil, takže si radšej nechám takú rezervu. Ale tento rok by to malo vyjsť, aj keď je možné, že to bude až začiatkom ďalšieho roka.

V čom je rozdiel od albumu, ktorý si chcel vydať v roku 2015 a týmto, ktorý vydávaš.
Ten, čo som plánoval? Ten, čo som hovoril, že som vymazal medzitým? Veď jasné, že bude iný, inak by som ho nevymazával. Takže, bude muzikálnejší, budú tam orchestre, bude tam Elton John, bude tam Kotleba, ale nie, určite tam bude rozdiel. Keby mal byť taký istý, tak nerobím nový. Hudobne chcem, aby to znelo viac nie veselšie, ale živšie. Nech to nie je úplne že temné, hlavne čo sa týka hudby, texty nemyslím. Proste to sú moje texty, stále som to ja.

Na jeseň vychádza film DOGG, v ktorom účinkuješ. Aké bolo natáčanie? Mal si už takúto skúsenosť?
Natáčanie filmu DOGG bolo v pohode, Enrik Bistika točil svoju poviedku, viac-menej sme sa iba zobrali na jazero, kde sme si sadli a natočili sme nejaké dialógy. Dialóg som točil úplne prvýkrát. Ale je to v pohode, je to taká krátka vec, neberiem to ako nejakú hereckú úlohu. Skôr takú skúsenosť. Zábavku, srandičku, s kamošom Enrikom jou.

Pozrite si oficiálny teaser k poviedke Grassvater z filmu DOGG:

Cítil si rozdiel medzi natáčaním klipov a filmu?
Jo, pri natáčaní klipu otváram držku do svojho textu, ktorý som ja sám vymyslel, takže viem, čo mám robiť a vo filme tam hlavne bol dialóg, ktorý sa musím naučiť a nevymyslel som ho ja. To je ten hlavný rozdiel. A je to asi väčšia sranda. A mám za to zaplatené.

Rapuješ v trnavčine, ako na to reagujú fanúšikovia z iných častí Slovenska, napríklad z východu?
No hádžu po mne plienky a hovná proste. Ale nie, je to v pohode aj na východnom Slovensku, aj na strednom sme naučili ľudí hovoriť trnavsky. Normálne tam používajú slang a slovíčka a tak. Niekoho to fakt serie, to je jasné, keď je zvyknutý hovoriť krásnou slovenčinou, ale tak aj trnavčina je krásna.

Pred mesiacom ti vyšiel nový singel Chvíľu šťastní, top koment z Youtube: “Wonder je jak sex po 20 rokoch manželstva, príde 2x za rok a trvá 5 minút.” Dúfam, že na ďalší nebudeme musieť čakať do Vianoc či?
No, možno budeme čakať až do Vianoc. Do konca roka aj klipy posuniem nejaké von. Tak, tento scenár sa asi stane, dúfame a samozrejme, veríme tomu. Lepší sex po 20 rokoch na 5 minút než drôtom do oka.

S Ideom ste posledný album Galapágy ako Boyband vydali v roku 2014, plánujete spolu niečo ďaľšie?
Neplánujeme momentálne nič, čo sa týka Boybandu, lebo robíme si každý svoje, ale plánujeme s Ideom spoločný producentský album. Pozor!

Teraz koncertuješ viac s ním alebo sám?
Teraz na festivaloch hrávame viac spolu všetci. Väčšinou hráme festivaly ako label, label tour, label showcase. Buď sa striedame, alebo máme každý svoju polhodinu a hráme teraz cez leto viac-menej všetci spolu. Cez leto sme hrali aj koncerty s kapelou General Foxx, spolu s Ideom, čo je super a ešte budeme na linke a niečo spolu vymyslíme, lebo chalani sú fajn.

© Tina Naté

Už si celkom dlho na scéne, ako hodnotíš dnešnú rapovú scénu?
Ja nevydávam tak často, ale príde mi to, že tracky sa vydávajú rýchlo, sú krátke a je ich veľmi veľa. Vyjde nejaký singel a je to iba jedna sloha dajme tomu a nič viac. Veľmi rýchlo sa vydávajú a veľmi rýchlo miznú. O chvíľu ani nevieš, že taký track bol. Príde mi to divné, také celé narýchlo urobené a možno aj plytké, ale to ja nemôžem posudzovať, lebo pre niekoho aj moje texty môžu byť plytké. Ja tomu hovorím “inštantný rap”. Ako instantné polievočky. Zaleješ to, vypiješ to a za chvíľu ani nevieš, že to existovalo. Inak scéna je v pohode, to nehovorím, že by to bolo zlé. Je to dobré, drží sa to svetových trendov a zvuku podľa mňa, až na to ako som hovoril, že veľa vecí mi príde takých instantných.

Čo robíš vo voľnom čase, keď nerapuješ?
Normálne masturbujem. Ale nie, čo ja viem, teraz som si kúpil korčule, tak sa snažím na korčuliach jazdiť, čo je jediný šport, čo teraz robím. V lete trocha plávam rekreačne, ale inak nič moc, hrám nejaké hry a venujem sa väčšinou hudbe. Aj keď ju možno nevydávam často, ale ja si ju robím a keď príde čas a chuť, tak si ju vydám von.

S kým plánuješ spoluprácu?
V rámci albumu tam budú spolupráce a možno aj nebudú, ale môžem prezradiť, že tam bude Refew a to je jediné, čo prezradím. Niečo tam ešte bude, ale neprezradím čo.

Autorka rozhovoru a Boy Wonder © Tina Naté


Autorka rozhovoru: Martina Koníková / House of Ukulele

 

SHARE